Statbunker Sitesinin Kategorileri

Kurulduğu günden bugüne kadar, Avrupa’daki futbol sektörünün bilgi paylaşımları açısından en önemli sitesi konumunda bulunan Statbunker futbol bilgileri paylaşma sitesi, yaptığı paylaşımlar ve blog sayfası aracılığı ile üyelerinin yapmış olduğu paylaşımlar, futbol konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese, sağlam ve kaliteli bilgi paylaşımı sağlamaktadır. Statbunker sitesi aracılığı ile Avrupa’nın önemli liglerinin eski yıllara dair bilgilerine de ulaşma imkanı bulabilirsiniz. Öyle ki bu eski bilgiler, kimilerine Dünya’nın en iyi ligi olma konumunda bulunan İngiltere Premier Ligi’nde 1992 / 1993 sezonuna kadar inebilmektedir. Peki, Statbunker sitesinin içeriğinde neler bulunmakta? Siteye giren futbol severler ne gibi ve hangi tür bilgilere ulaşabilecekler?

Futbol istatistikleri ve paylaşımları konusunda öncü olan sitelerden olan Statbunker, site aracılığı ile paylaştığı bilgileri, site üzerinden kategorilere ayırarak üyelerin ulaşmak istediği bilgilere daha kolay ulaşmalarını sağlamaktadır. Statbunker sitesi, kategori olarak şu bölümlere ayrılmaktadır:

  • Stat bunker sitesi competitions bölümü
  • Stat bunker sitesi all time stats bölümü
  • Stat bunker sitesi managers bölümü
  • Stat bunker sitesi rugby stats bölümü
  • Stat bunker sitesi blog sayfası

5 bölüm olarak ayrılan Stat bunker sitesinin, bu kategorileri ile Avrupa lig bilgilerine, Avrupa liglerinde görev yapan menajerler ile ilgili bilgilere, Avrupa liglerinin tüm zamanlarının istatistiklerine, Rugby sporu ile ilgili lig, kupa ve play off bilgilerine ulaşabilirsiniz. Blog sayfasına da girerek, üyelerin yaptıkları paylaşımlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Stat Bunker Competitons Bölümü Ayrıntıları

Avrupa futbol piyasası ile ilgili merak ettiğiniz hemen hemen her konuya ulaşabileceğiniz Statbunker sitesi ile Avrupa’nın önde gelen 5 büyük ligi ve diğer Kuzey Avrupa lig bilgilerine ulaşabilirsiniz. Liglerin bilgilerinin paylaşıldığı competitons bölümünün Türkçe karşılığı yarışmalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu da kullanım açısından, liglerin bir nevi turnuva olarak da bakılacak olursa ve bu bölümde ulusal ve uluslararası kupa maçlarının da bilgilerinin olduğu düşünüldüğünde, competitions = turnuvalar olarak çevrilmesi normal olacaktır. Peki, competitions yani turnuvalar bölümünün ayrıntıları nelerdir? Hangi ligler ile ilgili paylaşımlar yapılmaktadır?

Stat Bunker Sitesi Paylaşılan Lig Bilgileri

Avrupa’nın önemli futbol bilgi paylaşım sitelerinden olan Statbunker, yapmış olduğu ligler ile ilgili her türlü bilgi paylaşımı ile futbol bilgi paylaşımı yapan siteler arasından sıyrılarak, kendine önemli bir yer edinmiştir. Sitede istatistiki bilgilerin paylaşıldığı liglerin, eski sezonlardaki bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Stat bunker sitesinde istatistiki ve benzeri konularda paylaşımı yapılan ligler şu şekildedir:

  • İngiltere ligleri: İngiltere Premier ligi başta olmak üzere, İngiltere Championship ligi, İngiltere 1. Ligi ve İngiltere 2. Ligi ile ilgili lig puan durumlarına, takımların sezon içerisinde kaç gol atıp, kaç gol yediklerine, galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet sayılarına ulaşabilirsiniz. İngiltere ligleri ile ilgili eski sezonlara dair bilgilere ulaşmak istediğinizde ise, özellikle İngiltere Premier Ligi ile ilgili yaklaşık 22, 23 sezonluk istatistiki bilgileri bulabilirsiniz.
  • İngiltere kupaları: İngiltere Federasyon Kupası olan FA Cup, İngiltere Lig Kupası, İngiltere Community Shield denilen İngiltere Süper Kupasının bu sezonki ve eski sezonlarda oynanan tüm maçlar ile ilgili tüm bilgi ve paylaşımlara ulaşabilirsiniz.
  • FIFA Kulüp ve Milli Takım Kupa, Şampiyona ve Elemeleri: Statbunker sitesinde ayrıca, FIFA tarafından düzenlenmesi yapılıp oynatılan kupa ve şampiyonalar ile ilgili tüm istatistiki bilgilere ulaşabilirsiniz. FIFA Dünya Kupaları tarihine, 1930 FIFA Dünya Kupası’ndan itibaren tüm dünya kupalarının istatistiki bilgilerine, grup maçlarının puan durumlarına, 2. Turdan itibaren oynanan maçların istatistiklerine ulaşabilirsiniz. FIFA Dünya Kupaları için kupaya katılmak isteyen takımlar arasında oynanan Dünya Kupası Eleme maçlarının, Avrupa, Asya ve Afrika elemeleri ile ilgili bilgilere istatistiki açıdan ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca yine FIFA tarafından düzenler kulüp takımları bazında FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası ile ilgili yeni ve eski yapılan tüm maçlar ile ilgili bilgi paylaşımları mevcuttur.

Stat Bunker Sitesinde Yapılan Diğer Bilgi Paylaşımları

Avrupa futbol sektörü ile ilgili sizler için gerekli olan tüm bilgileri paylaşarak büyük bir hizmete aracılık eden Stat Bunker sitesi, ayrıca yapmış olduğu bu lig, kupa ve milli maçlar ile ilgili bilgiler dışında oynanması yakın olan maçlar ile ilgili paylaşımlarda yapmaktadır. Oynanacak olan maçlar ilgili istatistiki ve diğer bilgilere sitenin ana sayfasının üst bölümünde bulabilirsiniz. Yapılacak olan maçlara kaç saat kaldı, yapılacak olan maç hangi takımlar arasında, takımların son durumları ve maç başladıktan sonra yapılan canlı anlatıma da ulaşabilirsiniz. Ayrıca maç oynandığı sırada, maç içerisinde gelişen olayları da canlı anlatım kısmında bulabilmeniz mümkündür.