Ecopayz’ın Kullanım Amacı ve Genel Özellikleri

Ecopayz’ın kullanım amacı ve mantığı tamamen, güvenli ve bankalardan bağımsız bir işleyişin içeriğini temsil etmektedir. Rahat bir kullanım, ödeme olanaklarında çeşitli imkanlar, uluslararası alana yayılan finansal etkenler, Ecopayz’ın tercih edilme nedenleri arasındadır. Tabi Ecocard nedir, hizmetleri nelerdir gibi pek çok konular merak edilebiliyor. Öncelikle Ecopayz’ın ve içerisinde taşıdığı Ecocard’ın ne anlam geldiğini ve hesap açma işlemlerinden yatırım olanaklarına kadar sistemin nasıl işlediğini iyi bilmek gerekiyor.

 

Ecopayz’da Ecocard Hizmeti

Ecopayz, uluslararası alanda kullanılan bir markadır. Ecocard ise bu markanın, kullanıcılarına sunduğu bir ödeme imkanıdır. Bu ödeme imkanı, online olarak ya da milyonlarca mağaza üzerinde yatırım olanaklarını sağlamaktadır. Bir hizmet satın alımı, ürün satın alımı ya da diğer ödemeler için Ecocard yöntemli oldukça tercih edilebilir sistemi barındırıyor. Nasıl kullanıldığı sorusu da, kart ile birlikte gelen bilgiler ve EcoAccount hesabına bir kullanıcının yüklediği paralarla mümkün oluyor.

 

EcoAccount Hesabı Ne Anlama Geliyor?

Ecopayz hizmetlerinin temeli EcoAccount hesabı açan kullanıcılar ile şekillenir. Bu hesap, bir kişinin, parasını yatırabilmesi, para çekme talimatında bulunabilmesi ya da bir başkasına para transfer edebilmesi anlamına gelir. Ecopayz’ın hesabı olması nedeni ile EcoAccount hesabına para yatıran bir kullanıcı, Ecocard’a bu parayı ilişkilendirir. Böylece kullanım mantığı bu şekilde değer görerek, ödemelerin online ya da fiziki olarak yapılmasını sağlamaktadır.

 

Ecocard’ın Avantajları ve Özellikleri

EcoAccount hesabına para yatırma işlemleri için pek çok yol bulunur. Bunları yazının devamında aktaracağız. Ecocard’ı kullanabilmek için yatırılan paraların miktarları, kart sahibinin harcama miktarını belirler. Ayrıca bir kullanıcının, Ecopayz hesabında sahip olduğu 5 farklı dereceden biri üzerinde limitlerin belirlenmesi ve hizmette işlem yapabilme olanakları vardır. Her bir derece, bir hizmetin olanağını, işlem ücretleri ve diğer imkanların kullanabilme olanağını vermektedir.

Ecocard avantajlarına değindiğimizde;

Yurtiçinde belirli merkezlerde sınırlı değildir, dünyanın neresinde olursanız olun kullanabilme olanağı vardır,

  • Finansal işlemlerde 45 farklı para birimleri üzerinden işlem yapılabilmesini ve ödemelerin gerçekleştirilmesini sağlar,
  • Kişisel bilgilerinizin ifşa olmadan, bir siteye ödeme yapmanıza imkan verir,
  • Tüm harcamalarınızın kontrolünü sağlamanıza ve hesap yönetimi yaparak, limit dahilinde bir tutarı kullanma sistemine de sahiptir.
  • Yaşadığınız ülkede hangi bankada hesabınız varsa, ondan bağımsız bir finansal ödeme olanaklarını oluşturur,
  • Para birimi olarak Ecocard sahibi olmak için, USD, GBP ya da Euro seçeneklerine göre kartı kullanabilirsiniz.

Bunların her biri Ecocard özelliklerinin bir bölümü oluşturur. Aslında temel olarak bakıldığında, çok daha fazla finansal imkanı, küresel alanda sağlayan bir ön ödemeli kart sistemidir.

 

Türkiye’den Müşteri Kabul Ediliyor mu?

Türkiye’den müşteri kabul edilmekte ve tüm imkanlardan yararlanabilme olanağı sağlanmaktadır. Ecocard sahibi olmak istiyorsanız, ilk olarak, Ecopayz’ın kendi sitesi üzerinden hesap açma işlemlerini yapmanız gerekiyor. Hesap açtığınızda artık sizin de bir EcoAccount hesabınız olacaktır. Açılan bu hesabınızın ardından Ecocard için talepte bulunmanız ve gereken süreçleri takip etmeniz gerekiyor. Talep onaylandığında kartınız 21 gün en fazla süre içerisinde adresinize gelmektedir. Böylelikle gelen kartın bilgilerini açtığınız Ecopayz hesabınız üzerinden aktif ederek, kartı kullanabilirsiniz.

 

Ecocard Kullanımı İçin Para Yatırma

Kartınızı aktif hale getirdikten sonra, EcoAccount hesabına para yatırmanız gerekiyor. Bu hesaba para yatırmanız, Ecocard üzerinde ödemelerinizi yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Yatırım için, banka kartı, kredi kartları, banka havalesi, mobil bankacılık türündeki pek çok yolu kullanabilirsiniz. Ne kadar para yatırırsanız, hesabınızdaki bakiye de kullanılabilir olacaktır.

Son olarak Ecopayz hakkında bilgi olarak bir hesabın derecelendirmesi sisteminde 5 aşama yer alır. Bu aşamalar, Classic – Silver – Gold – Platinum ve VIP olarak geçmektedir.